تبلیغات
دست نوشته ها - پارسیکس / Parsix | برنامه نویسی + لینوکس و متن باز + روزنوشت + موسیقی

نویسنده: "feeruzy ارسال شده در: " لینوکس ، "، زمان ارسال: " 4 مهر 89 ساعت 04:32"

امروز قراره یکم کارای ملی میهنی انجام بدیم و یه توزیع  ایرانی رو معرفی کنیم.
پارسیکس :


پارسیکس یکی از توزیع های لینوکس هست که شروع پروژه اون به پاییز 1383 برمیگرده. حداقل سیستمی که برای نصب پارسیکس لازم هست از این قراره:
cpu 500 MHz - RAM 256 MB - 2GB فضای خالی روی هارد دیسک. البته پارسیکس بصورت دیسک زنده هم اجرا میشه. در زمان پارتیشن بندی به یه فضای swap به میزان دو برابر اندازه رم کامپیوتر نیاز خواهید داشت تا سیستم عامل بتونه راحت کار های مربوط به صفحه بندی و فهرست گذاری  رو انجام بده.
پارسیکس با میز کار پیش فرض Gnome ارائه میشه ولی میشه KDE رو هم روش نصب کرد. نرم افزار های اداری و ایبوک ریدر  و ویرایش تصویر و مدیریت پرینت و فکس و ابزار های اینترنتی+ codec های صوتی  و تصویری  و یه سری بازی جالب هم بلافاصله بعد از نصب روی سیستم  قرار میگیره. چون مبنای کاری پارسیکس بر اساس دبیان  هست اشتراک های زیادی هم با اوبونتو داره و از این لحاظ خیلی از برنامه ها بدون تغییر روی این دو توزیع اجرا میشن.
پارسیکس یه جامعه فعال گسترش دهنده داره که در سال دو یا سه نسخه از پارسیکس رو ارائه میدن در ضمن برای رفع اشکال هم کمک خوبی هستن. برای اطلاعات بیشتر  یا دانلود پارسیکس به سایت رسمی اون مراجعه کنید به آدرس :
www.parsix.org


آخرین ویرایش در: " 4 مهر 89 ساعت 04:39"
برچسب ها: "parsix" ، "gnu" ، "linux" ، "پارسیکس" ، "لینوکس" ، "گنوم" ، "gnome" ،

نظرات