تبلیغات
دست نوشته ها - رمضان یا شوال! مساله این است! | برنامه نویسی + لینوکس و متن باز + روزنوشت + موسیقی

نویسنده: "admin ارسال شده در: " عمومی ، "، زمان ارسال: " 19 شهریور 89 ساعت 06:53"
عید رمضان آمد و ماه رمضان رفت!

سلام. سر صبحی تو این فکر بودم چه چطوری ناغافل عید شده و ملت بی خبر موندن! قضیه بر میگرده به موضوع استهلال! یعنی همون رویت هلال ماه. چند تا نکته این وسط هست که سعی می کنم به همشون بپردازم:
اول از همه اینکه به نظر من این تقویم قمری (اون هم از نوع عربی گونه) دچار بسی مشکل است آن هم از نوع اساسی ،به این دلیل که تا هلال ماه دیده نشه  ، ماه (تقویمی) عوض نمیشه ، به همین خاطر طول ماه ها متغیره. حتما شنیدید که به خاطر مشخص شدن اول رمضان و اول شوال چه مصایبی بر سر راه مومنین و مومنات وجود داره! دلیل بعدی اینه که ماه رمضان امسال توی تابستون بود ولی ۱۰ سال پ‍یش توی پاییز بود. یکم واضح ترش اینه که مثلا نمیشه که عاشورا یه بار وسط سرمای زمستون باشه یه سال دیگه توی گرمای تابستون! دیگه همه میدونن که کریسمس وسط زمستونه و همه داستانهاش هم توی یه شب برفی اتفاق میفته یا نوروز خودمون همیشه با شکوفه های درختا به یاد میاد.
نکته بعدی رویت هلال ماهه. یعنی چی؟ یعنی اینکه یه سری انسان عافل و بالغ و موتمد جمع شن بزنن به کوه و صحرا و تو اسمون دنبال ماه بگردن! اونهم توی سال ۲۰۱۰ ! الان دیگه میشه با یه برنامه جاوای ۲۰۰ کیلو بایتی توی گوشی موبایل وضعیت ماه رو فهمید. سیصد تا گدجت moon phase توی دسکتاپ هست که نشون میده ماه الان در چه حاله. یه سر به سایت های هوا فضا بزنی همه این اطلاعات رو نشونت میدن. n سال از رفتن انسان به کره ماه میگذره و توی ایران هنوز معلوم نیست که فلان روز عیده یا نه!
یه دلیل دیگه هم وجود داره و اینه که هر کسی برای خودش یه روز و عید اعلام میکنه و همیشه هم ایران یکی دو روز دیر تر از عرب نشین صعودی روزه رو شروع میکنه و همیشه هم یه روز اختلاف توی اعلام عید داره. نیم ساعت اختلاف زمانی = یک روز اختلاف در رویت هلال!
توی همین ایران هم فلانی یه روز عید اعلام کرده و یکی دیگه هم یه روز دیگه رو . اون وقت میگن چرا ایران هنوز جهان سومی باقی مونده! هر روز یه ستاره توی فلان کهکشان توی فاصله n میلیون سال نوری! با زمین کشف میشه اونوقت ما توی دیدن ماه هم هنوز مشکل داریم.
گذشته از اینها الان توی کشور ما  تکنولوژی چقدر جا افتاده؟ کار ما شده تنظیم فلان مقررات که جلو ورود فلان تجهیزات رو بگیریم بعد خودمون (یا به کمک چین) اقدام به تولید داخلی و اختراع دوباره اون کنیم . وتا زمانی که این روند ادامه داشته باشه وضعیت ما هم همین طوری باقی خواهد ماند!

پ.ن :‌ با توجه به نزدیک شدن به فصل خزان و آغاز سال تحصیلی به دانشجویان توصیه میشود به فکر انتخاب واحد بوده و درس را از یاد نبرند!

پ.ن : این ترم باید حدود ۸ واحد مجزای آزمایشگاهی را پاس بنمایم و بهمین خاطر مجبور خواهم بود شهریه واحد های عملی را از جیب مبارک بصورت نقدی آن هم با احتساب افزایش مینیمم ۱۰ درصدی شهریه تقبل نمایم!

پ.ن : درس خوندن به کار همین روز ها میاد تا به خاطر بالا بودن معدل از تخفیف شهریه ای بصورت ۲۵ تا ۵۰ درصدی استفاده بنمایی! پس پاشو برو درساتو بخون!

پ.ن : چه میکنه این اوبونتوی لوسید ! بسی حال میدهند به ما این نرم افزار های ازاد! شما هم امتحان کن ضرر نمیکنی . بدو بدو لینوکس به شرط چاقو!


آخرین ویرایش در: " 19 شهریور 89 ساعت 07:02"
برچسب ها: "استهلال" ، "عید" ، "تکنوولوژی" ، "شهریه" ،

نظرات