تبلیغات
دست نوشته ها - اتصال به اینترنت در گنو/لینوکس - اوبونتو 9.10 | برنامه نویسی + لینوکس و متن باز + روزنوشت + موسیقی

نویسنده: "feeruzy ارسال شده در: " لینوکس ، "، زمان ارسال: " 17 اسفند 88 ساعت 23:18"

برای افرادی که از ویندوز به لینوکس وارد میشوند استفاده آسان از محیط کاری در ابتدا کار ساده ای نیست و یکی از مشکلات مهم در این میان اتصال به اینترنت است و از آنجایی که استفاده از دایال آپ در دنیا کمتر مرسوم است منبع کامل به زبان فارسی کمتر یافت میشود. بر این اساس این مقاله - یا به عبارتی آموزش - در اینجا ذکر میگردد.


برای ارتباط با اینترنت ابتدایی ترین نیاز هر سیستم کامپیوتری یک مودم فعال است. به دلیل آنکه تولید کنندگان تجهیزات کامپیوتری بدنبال بدست آوردن درآمد بیشتر برای شرکت خود هستند ، کمتر شرکتی حاضر به تولید درایور برای سیستم عامل متن بازی همچون لینوکس میشود. بنابراین وظیفه تولید این راه اندازها بر عهده توسعه دهندگان متن باز لینوکسی است. پس قبل از نصب کردن توزیع لینوکس مورد نظرتان روی سیستم کامپیوتری خود از وجود درایورهای مورد نیاز خود در آن توزیع مطمئن شوید.
قدم بعدی پس از نصب لینوکس - در اینجا اوبونتو - ابتدا باید از نصب مودم خود اطمینان حاصل کنید. اگر مودم شما برای اوبنتو شناخته نشده باشد پیغامی برای شما با همین مضمون ارسال خواهد شد.
برای مشخص شدن نوع مودم خود فایل
scan modem را دانلود کنید.
پس از انتقال scan modem به home folder آن را از حالت فشرده خارج کرده و اجرا کنید. (برای اجرا از طریق خط فرمان به help center اوبونتوی خود مراجعه کنید.)
پس از اجرا فایل modem data file.txt را اجرا کنید و نوع مودم خود را در آن پیدا کنید. پس از مشخص شدن نوع مودم شما باید به دنبال درایور مناسب مودم خود بگردید. برای پیدا کردن درایور خود
این صفحه را جستجو کنید.
پس از دانلود کردن درایور مودم و نصب آن شما آماده ایجاد اتصال اینترنت خواهید بود.
ترمینال را اجرا کنید. - از طریق منوی اوبنتو - سپس این دستور را وارد کنید:


$ sudo pppconfig

- در صورت روبرو شدن با پیام خطا کاراکتر $ را وارد نکید.
سپس password خود را وارد کرده و enter را بفشارید.
در صفحه باز شده گزینه create .... را انتخاب کنیدو پس از وارد کردن نام connection در قسمت provider و انتخاب گزیه PAP و وارد کردن username و password و phone number در قسمت آخر finish را انتخاب کنید. در این میان بقیه تنظیمات را درحالت پیشفرض باقی بگذارید.
پس از خروج از wizard مربوطه به terminal باز گشته و دستور pon name را وارد کنید. در نظر داشته باشید که name همان نامی است که در مرحله ایجاد کانکشن dial up استفاده کرده اید.پس از اجرای دستور pon name و برقراری ارتباط اینترنتی برای disconnect کردن کامپیوتر از اینترنت در خط فرمان از دستو poff استفاده کنید.

* در صورت استفاده از این منبع نظر خود را در مورد آن برای ما ارسال کنید.
*کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز است.آخرین ویرایش در: " 17 اسفند 88 ساعت 23:31"
برچسب ها: "dialup" ، "gnu linux" ، "ubuntu" ، "internet" ، "connection" ، "ppp" ، "scanmodem" ، "modem driver" ، "دایل آپ" ، "اینترنت" ، "لینوکس" ، "اوبنتو" ،

نظرات
yasaman salam ...sale no mobarak..kojain sari nemizani !??
kam peyda shoodin a
movafagh bashi harja hasi

ارسال شده در 3 فروردین 89 03:19

admin.avnoos طبق قانون بقای شادی هیچ شادی از بین نمیره؛ بلكه فقط از دلی به دلی دیگه جابه جا می‌شه
ارسال شده در 17 اسفند 88 23:46