تبلیغات
دست نوشته ها - درباره پیام نور | برنامه نویسی + لینوکس و متن باز + روزنوشت + موسیقی

نویسنده: "feeruzy ارسال شده در: " عمومی ، "، زمان ارسال: " 2 مرداد 88 ساعت 02:29"
پیام نور! واژه ای غریب است، احتمالا نام دانشگاهی است! دانشگاهی که تنها از دانشگاه بودن نام آن را به ارث برده است. در بیشتر ایام سال خلوت و راحت است اما در زمان امتحانات عمق فاجعه مشخص می شود!
شاید شما هم در عمر پر بار خود به این مکان مقدس! قدم نهاده باشید و از وجنات و امکانات بی بدیل و فراوان آن از جمله کلاس و استاد و کارمند و سلف و ... که همگی از میان هزاران هم نوع دست چین شده اند با خبر باشید.
در این دانشگاه معمولا سر در های زیبایی وجود دارد که در بیشتر مواقع از ساختمان اصلی زیباتر و گاها بزرگ تر است و بر همگان فخر می فروشد!


وضعیت دانشجویان هم در آن قابل بحث است. هرچند هر روز شمار آنان بیشتر و بیشتر هم میشود. ورود به این مجموعه بسیار مشکل و تقریبا دست نیافتنی است. تا آنجا که برخی وقت ها وزرا و مسئولان هم پا در میانی می کنند. مثل همین اواخر که اعلام کردند حتی مجاز نشدگان در آزمون سنجش هم می توانند در پیام نور انتخاب رشته کنند. خدا را چه دیدید؟ شاید هم (100% تضمینی) در این دانشگاه کذایی پذیرفته شدند. اما این پایان ماجرا نیست. قبول نشدگان می توانند در آزمون فراگیر شرکت کرده و دانشجو شوند. (البته باید مبلغ کمی بعنوان ثبت نام بپردازند که جمعا 60 تومان هم نمیشود! بهای علم است دیگر چه می توان کرد!) پس از آنکه با هزار امید و آرزو به پیام نور آمدید پس از کمی حلاجی و حساب سر انگشتی اوضاع به دستتان می آید. تازه می فهمید که به شما چه گذشته! البته ندرتا پیش می آید که شخص تا دو ترم هم این مواضع برایش روشن نشده باشد.
از این ویژگی های ممتاز که بگذریم می رسیم به اصل دانش!
هر شخصی که یکی دو ترم دانشجوی این مکان باشد می داند که :
پس از چند هفته تاخیر و با نهایت صبر  و حوصله و هزار نذر و نیاز سرانجام کلاس های درس آغاز می شود. کلاس ها با نهایت توان (حدود 10%) و نهایت استقبال (4 الی 6 نفر) دنبال می شود. برخی کلاس ها هم اساسا دانشجویی برای برگذاری ندارند. با این اوصاف شما هم می توانید سطح علمی این مکان را ارزیابی کنید.
اساتید هم بسیار عالی، وووووووه! بهتر از این نمی شد.
سابقه تدریس : به ندرت بالای 7-8 سال
مدرک تحصیلی : اکثرا ارشد گاها دکترا (معجزه گونه!)
البته گاهی استثنا هم وجود داره ولی تقریبا یکی در هزار.

معمولا با خوبی و خوشی کلاس ها تمام می شوند: احتمالا چیزهایی که از قبل می دانستید هم فراموشتان شده است! شاید هم در کلاس ها چرت میزدید البته اگر در  کلاس بوده باشید(فیزیکی یا روحی!؟!)

فصل امتحانات می رسد : اینجا حوزه امتحان است یا پادگان؟ همه جور انگشت نگاری و چهره شناسی و تست از شما می گیرند و شما تنها امیدوارید که بتوانید در امتحان شرکت کنید.  errore . در امتحان تستی که هر چه اسم و کتاب و محل است از شما خواسته می شود! سوال ها کامل و بی عیب و نقص(!!!) در جلوی شما قرار دارد که  هر کدام 20 دقیقه وقت برای حل می خواهند و شما در حد اکثر4 دقیقه پاسخ را از هر راهی حتی شانسی بر می گزینید. اما این پایان کار نیست! این فقط تست ها بود .هر امتحان مثل یک کنکور کامل است و همان قدر هم دلهره آور!
نوبتی هم باشد نوبت تشریحی ها است! تمرینات حل نشده کتاب و سوالات 3ستاره آن که با معجزه هم حل نمی شود.
گاها دانشجو در این میان از حال میرود (alt - ctrl - delete) و یک بار reset می شود. هیچ راهی نیست باید جواب را بدست آورد! تقلب هم که در پادگان امکان ندارد. اگر مشاهده شود اضافه خدمت می خورید شاید تا 14 ترم! wow
امتحان پایان یافته ! منبع آن کتابی حداقل 400 صفحه بوده که 99 صفحه اش تدریس شده و باقی اش خود خوان بوده. (oh my god)نتیجه قابل حدس است ، این ها هم تازه نیمی از کار است. امتحان در کل 14 نمره ای بوده و شما باید به فکر 6 نمره میان ترم باشید. برخی از اساتید دست و دلباز بیش از نیمی از نمره را به دانشجوی بیچاره می بخشند (perfect)ولی بعضی ها هم انگار ارث پدریشان را از آدم می خواهند. شاید هم برای میان ترم از آنها پول می گیرند که اینقدر با واهمه نمره می دهند، انگار تنشان می لرزد. یکی از آنان را دیدم که استادی را که میان ترم را مهربانانه 6 داده بود مذمت می کرد و تهدید می کرد! آن هم به خاطر بخش نامه هایی که مفهوم آنها را نتوجه نشده بود. چه می شود دیگر ، کهنسالی و کم بینشی همین هم نتیجه اش می شود.
برخی استادها هم کلا رشته درسی شان با درسی که آن را تدریس میکنند زمین تا آسمان فرق می کنند و در عین حال خود را با القاب مهندس و دکتر و .... معرفی می کنند (احتمالا معنی این کلمات را هم نمی دانند!). برخی از این اساتید حتی دانشجو را به خاطر کمتر از یک نمره مجبور به دوباره برداشتن این دروس می کنند. (توی این گرانی سرسام آور و تورم 25 درصدی!) (حتی اینشتاین هم خود را پرفسور معرفی نکرد.) (از هر شخص به اندازه درکش می توان انتظار داشت.)
تصحیح اوراق هم به سرعت در طول ترم بعد صورت می گیرد! در طی چندین مراجعه در یک ماه بعد از امتحان برای نمره مشخص شد که هنوز کلید امتحان بین اساتید توضیع نشده تا تصحیح شروع شود! معمولا کلید ها یا سوالات هم چند اشتباه جزیی (در حد 2 تا 3 نمره) دارند که در تصحیح هیچ تاثیری ندارد.(خداوندا هم اکنون ما را بکش!) باز هم بیچاره دانشجو ی پیام نوری.
ترم ها می گذرد و عمر دانشجو در مقابل دیدگانش تباه می گردد. این چرخه باطل ادامه میابد تا سرانجام شخص فارق التحصیل می شود و بر خود لعن و نفرین می کند که دیگر در پیام نور پای گذارد. امور اداری هم که مانند همه جای دیگر جان کاه و فرسایشی است. یاد دارم که یکبار حراست دانشگاه که در کنار من امتحان می داد(!!!) از من تقاضای تقلب کرد! خودتان دیگر تا ته خط بروید!
همان طور که در جایی از متن آمد همیشه استثنا ها هم وجود دارند:  one in ppm! خدا نصیبتان کند ان شاء ا...    !
در خارج از دانشگاه هم اوضاع بدتر است : به محض این که بفهمند پیام نوری هستید به چشم سارق یا شاید قاتل شما را می نگرند. آینده کاری هم که در هیچ جای دیگر تضمینی برایش یافت نشده. پس : باز هم بیچاره دانشجو ی پیام نوری.

راه کار های مقابله با این بحران :
1. داشتن پارتی گردن کلفت برای پذیرش در دانشگاه های معتبر
2. داشتن بودجه کافی برای تحصیل در خارج از کشور
3. کمی سخت گرفتن به خود در درس خواندن برای کنکور و آوردن رتبه های کم رقمی!(هر چه کمتر بهتر!)
4.زایل کردن عقل و درک و داشتن پشتکار اساطیری برای ادامه تحصیل در پیام نور.

نصیحت به دانش اموزان : همه چیز را نباید تجربه کرد از جمله پیام نور. پس تا می توانید به سختی درس بخوانید و تست بزنید تا کارتان به پیام نور (کهن دیار اما و اگر) نکشد.

سخن آخر :
اگر این اشتباه را مرتکب شدید و وارد پیام نور شدید هنوز هم دیر نشده البته اگر هنوز ترم یکی هستید. دفتر چه های کنکور سراسری را خریده و سخت درس بخوانید تا شاید از این برهوت پیام نور رهایی یابید.
با آرزوی صبر جمیل برای پیام نوری ها.

بشنو از من کودک من پیش چشم مرد فردا
زندگانی خواه درسی(1) ، خواه نوری(2) ، هست زیبا ،هست زیبا،هست زیبا(3) ؟
نکات :
1 : منظور از درسی همان درس خواندن در یک دانشگاه معتبر است.
2: منظور از نور همان پیام نوری است که پیام آن به ظرورت قافیه حذف گشته.
3: بر هر کسی واضح و روشن است که زندگی برای یک پیام نوری هرگز زیبا نیست و شاعر در این بیت از استفهام انکاری و افعال معکوس در جهت افزایش غنای نظم استفاده نموده است.آخرین ویرایش در: " 3 مرداد 88 ساعت 02:35"
برچسب ها: "پیام نور" ، "pnu" ،

نظرات
احسان سلام دوباره...لینک شدی داداش
موفق باشی ... هر چند وقت یک سری بهت میزنم ... تو هم بیا پیش ما خوشحالمون کن...
موفق باشی
ارسال شده در 26 مرداد 88 15:13

احسان سلام...
وب قشنگ و جالبی داری در مورد گرفتن نمره ی قبولیتوی پیام نور فقط یک راه است اونم تقلبه...
نمیدانم امتحان کردی یا نه ولی بچه های ما امتحان کردن و جواب داده....
در هر صورت اگر مایل به تبادل لینک بودی خبرم کن...
منتظرم
ارسال شده در 22 مرداد 88 11:26

سیاوش سلام دوست گرامی،
من مدیر وبسایت p30negh هستم.
اگر مایلید برای بالا رفتن رتبه‌ی خودتون و همچنین من در بین موتور‌های جستجوگر با هم تبادل لینك انجام بدهیم، می توانید بنده را با نام انجمن علمی و تالار گفتمان P30negh و آدرس www.p30negh.com در وبلاگتون لینك كنید، بعد از طریق فرم زیر به من اطلاع بدهید تا بنده هم در اسرع وقت لینك شما را در لینكستان سایتم قرار بدهم.
اگر هم مایلید می‌تونید خودتون بعد از عضویت، لینك سایتتون را مانند دیگر لینك‌ها از طریق ایجاد موضوع جدید در این قسمت قرار بدهید. البته اگر قبل از قرار دادن لینك ما در وبلاگتون این كار را انجام بدهید، لینكتون به سرعت حذف می‌شود.
در ضمن، خوشحال می‌شوم شاهد حضور و فعالیت شما در انجمن p30negh باشم.

آدرس فرم تبادل لینك:
http://www.p30negh.com/viewforum.php?f=412

آدرس لینكستان:
http://www.p30negh.com/viewforum.php?f=412

موفق باشید
سیاوش
مدیر وبسایت
www.p30negh.com

ارسال شده در 5 مرداد 88 14:55

موسسه ی طلوع علم(سمپادسیتی) سلام دوست عزیز
امیدوارم حال شما خوب باشه.
اینجانب،یکی ازاعضای هیئت موسس موسسه ی افق علم هستم.
هدف اصلی این موسسه،کار علمی و فرهنگی تحت اینترنت می باشد.
این موسسه،اولین موسسه ی رسمی هست که فعالیت اصلی اون توی اینترنت و فضای وب هست.
به همین منظور،برای ایجاد ارتباط نزدیک با افراد و سرعت بیشتر در جهت رسیدن به اهداف،با ما تبادل لینک کنید.
سایت ما را با نام :
موسسه ی افق علم (سمپاد سیتی)
با آدرس:
http://www.sampadcity.com
با توضیح:
پرقدرت ترین و با امکانات ترین سایت جذاب و علمی مخصوص دانش آموزان ایرانی

وقتی سایت ما رو لینک کردین،از طریق لینک زیر،اطلاع رسانی کنید:
http://www.sampadcity.com/linking.html
اونوقت ما هم شما رو فورا لینک میکنیم.
کمتر از 24 ساعت


با تشکر فراوان
__________________________________________
در ضمن،خودتون هم به سایت و تالارگفتمان ما بیایید و عضو بشید و فعالیت کنید،و به جمع خودمونی و جذاب و دوستانه ی ما اضافه شوید:

صفحه ی اصلی و اخبار:
http://www.sampadcity.com

صفحه ی اصلی تالار گفتمان:
http://www.sampadcity.com/forum

فهرست انجمن های تالار گفتمان:
http://www.sampadcity.com/forum/index.php?action=forum

گروهنوشت موسسه:(جایی که همه مینویسند،حتی شما):
http://www.sampadcity.com/blog

امیدوارم شما رو در سایتمون ببینیم و از فعالیتتون لذت ببریم.
با تشکر فراوان
موسسه ی افق علم

ارسال شده در 3 مرداد 88 21:30

پیام نوری خیلی باحال بود عالی
ارسال شده در 3 مرداد 88 16:27

-- sell v p -n-- بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
vpn برنامه ای است که با استفاده از آن می توانید از دست هکر ها در امان باشید، زیرا دیگر نمی توانند به رایانه شما آسیب بزنند.

با vpn می توانید به عنوان یک کاربر آمریکایی در اینترنت بگردید و از تمام محدودیت هایی که برای ایرانیان در نظر گرفته شده است رهایی یابید.

با استفاده از vpn می توانید آنتی ویروس خود را به راحتی و بدون اینکه با مشکلی روبرو شوید آپدیت کنید.

با vpn می توانید از امکاناتی که گوگل دارد ولی برای ایرانیان امکان استفاده از آنها نیست به راحتی استفاده کنید.

و در نهایت با vpn می توانید به سایت هایی که فیلتر کرده اند به راحتی وارد شوید.

برای اطلاعات بیشتر و خرید می تونید به لینک زیر مراجعه کنید:
https://www.sellvpn.com
https://www.sellvpn.com/america/

از اینکه وقتتون رو گرفتیم عذرخواهی می کنیم.
ارسال شده در 2 مرداد 88 06:36