تبلیغات
دست نوشته ها - انتشار یا اشتراک؟ | برنامه نویسی + لینوکس و متن باز + روزنوشت + موسیقی

نویسنده: "feeruzy ارسال شده در: " عمومی ، "، زمان ارسال: " 22 آبان 90 ساعت 20:16"
وبلاگ نویسی در سال ۱۹۹۹ توسط دیوید واینر در وبلاگ SCRIPTING NEWS آغاز شد. در آغاز سال ۱۹۹۹ تنها ۲۹ وبلاگ فعالیت خود را شروع کرده بودند. این آمار در پایان هزاره دوم به میلیون ها وبلاگ گسترش یافت. وبلاگ نویسی در ایران در سال ۱۳۸۰ آغاز شد و در همان سال موج وبلاگ نویسی در ایران به راه افتاد.

شروع کار وب ۲ در سال ۲۰۰۵ یا کمی قبل از آن بود که سرویس‌های اجتماعی کم کم سر برآوردند. این وب سایت ها بر پایه میکرو بلاگینگ یا مشارکت همگانی برای اشتراک گذاری مقالات و محتوا در فضای مجازی استوارند. نمونه هایی از این سرویس ها facebook,myspace و tweeter هستند.


پی‌نوشت ۱: وبلاگ های پارسی تازه تاسیس کمتر محتوایی برای انتشار دارند و بیشتر جنبه‌ی سرگرمی یا تبلیغات را برعهده گرفته اند. امیدواریم نویسندگان خبره پای در این عرصه بگذارند و با تولید محتوای تخصصی تر به انتشار این محتوا دست زنند. اشتراک را  در مرحله بعد همگان انجام خواهند داد.

پی‌نوشت۲: لیست وبلاگ‌های بروز شده سرویس‌دهنده‌های وبلاگ بسی دل را می آزارد! وبلاگ با مطالب بدرد بخور کم پیدا میشه جدیدا!

موضوع اساسی که در این میان اهمیپ پیدا می کند این است که اشتراک گذاری محتوا در این سرویس ها قالبیت پشتیبان گیری و تهیه آرشیو را کمرنگ می کند. نکته مهم اینست که محتوای منتشر شده در سرویس های اجتماعی همخوانی لازم با مرورگرهای متنی و همچنین موتورهای جستجو را ندارند. به همین دلیل در جستجوهای کاربران به سختی قابل دستیابی اند.

راهکار اصلی یا به اصطلاح استاندارد این گونه است که محتوا ابتدا باید در مکانی که قابل دستیابی اند از جمله وبلاگ‌ها و وب‌سایت ها انتشار یابند سپس در میکروبلاگ ها به اشتراک گذارده شوند. در این صورت هم قابلیت آرشیو سازی و جستجو و همچنین  اشتراک گذاری با همگان فراهم می شود.

وبلاگ نویسی یا بلاگینگ گرچه کمی رنگ باخته اما هنوز هم اهمیت خود را حفظ کرده است. در صورتیکه بلاگ نویسی و انشار محتوا کمرنگ شود جستجوی محتوی نیز با مشکل مواجه می شود و مهمترین اشکال نیز ایندکسینگ یا فهرست‌گذاری مطالب است. از این رو مهمترین وظیفه برای نویسندگان پارسی زبان "انتشار" مطالب است. اشتراک در مرحله بعدی قرار می گیرد.


آخرین ویرایش در: " 25 آبان 90 ساعت 15:04"
برچسب ها: "blog" ، "بلاگ" ، "وبلاگ" ، "میکروبلاگ" ، "facebook" ، "tweeter" ، "myspace" ، "وب ۲" ، "اشتراک" ، "انتشار" ،

نظرات
گروه آپارات سلام دوستان ، عضو گروه طرفداران آپارات هستید ؟ اگر نیستید حتما عضو بشید کلیپهای خیلی قشنگی براتون ارسال می کنند . اینم آدرس عضویت : http://tech.groups.yahoo.com/group/Aparat_group
ارسال شده در 25 آبان 90 12:23

گروه آپارات سلام دوستان ، عضو گروه طرفداران آپارات هستید ؟ اگر نیستید حتما عضو بشید کلیپهای خیلی قشنگی براتون ارسال می کنند . اینم آدرس عضویت : http://tech.groups.yahoo.com/group/Aparat_group
ارسال شده در 25 آبان 90 12:17

گشتاسب درود بر پرینس
روزگاری دوستی داشتم که از میهن مهاجرت کرد! و رفت آنور میهن....
دلم برایت بهانه گرفت و تنگ شد و شد تا دوباره پیدایت کنم....
موفق باشی دوست فرهیخته ام
ارسال شده در 25 آبان 90 01:23