تبلیغات
دست نوشته ها - بلاگ چیست؟ | برنامه نویسی + لینوکس و متن باز + روزنوشت + موسیقی

نویسنده: "feeruzy ارسال شده در: " عمومی ، "، زمان ارسال: " 2 آبان 90 ساعت 02:53"
به نظر این سوال کمی عجیب به نظر می رسه برای بسیاری از افراد، پرسش اصلی این نیست ولی به هر جهت "بلاگ چیست؟"

یک بلاگ در اصل یک وب سایت شخصی است، چیزی بین یک دفترچه یادداشت و یک مجله. اگر شما با "facebook" یا "myspace" آشنایی داشته باشید، این وب سایت‌ها و صفحات کاربران آن‌ها برگرفته از وبلاک هستند. واژه بلاگ نسخه کوتاه شده کلمه وبلاگ است . یک فرد معمولا یک بلاگ را بعنوان یک سرگرمی برای به اشتراک گذاردن اطلاعات و تجربیاتش در زمینه یک موقعیت، ایجاد می کند.بلاگ ها معمولا طوری طراحی می شوند تا به سادگی قابل اضافه کردن داده ها باشند. هنگامی که نویسنده مطلبی را به بلاگ اضافه می کند، خواننده ها و کاربران می توانند نظرات خود را  -در مورد مطلب ارسالی- اعلام کنند، بنابراین بلاگ تعاملی می‌شود. اگر بلاگ نویس علاقمند بود، زمان زیادی بطول نمی انجامد تا وبلاگ قابل پیروی (following) گردد.

وبلاگ ها برای چند سال گردانده شده اند و اکنون بصورت تجاری به وبلاگ نویسی تجاری تبدیل شده اند به گونه ای که اکنون اگر شما وب گردی کنید اغلب تفاوتی بین یک وبلاگ یا یک وب سایت تجاری نخواهید شد. زیرا تفاوت زیادی بین محتوای ایندو نیست. هر دو برای یک هدف طراحی شده اند: ارائه دادن اطلاعات برای عموم.

تصور اشتباهی رایج است که بر اساس آن وبلاگ نویسی نیازمند درجه ای از سفسطه است که تمام این جریان کمی پیچیده است. من به شما اطمینان می دهم که وبلاگ نویسی بسیار آسان‌تر از راندن یک خودرو است. در واقع شما به همین دلیل دریافتید که شما نیز می‌توانید بلاگ نویسی کنید. اگر شما برای چیزی اشتیاقی دارید، هر آنچه که موضوع است، و شما می‌خواهید در مورد آن به سایرین اطلاعات بدهید، شما می توانید کمک بزرگی برای افرادی باشید که به آن موضوع علاقه دارند اما دانش یا تجربه در مورد آن موضوع ندارند. جوهره ای در پشت وبلاگ ها است و آن دلیلی است بر اینکه وبلاگ ها در دوران ما بخش بسیار بزرگی از فرهنگ اینترنت ما هستند.

تهیه و ترجمه : وبلاگ دست نوشته ها


آخرین ویرایش در: " 2 آبان 90 ساعت 02:59"
برچسب ها: "وبلاگ" ، "بلاگ" ،

نظرات